HNTV sažetak: SOLIN vs ZAGREB 5:4 (19.kolo, FavBet Druga liga 16/17)

FavBet druga liga: Nevjerojatna utakmica u Solinu

U subotu su odigrane četiri utakmice 19. kola FavBet druge hrvatske lige, a nevjerojatan su scenarij ispisali nogometaši Solina i Zagreba.

U utakmici sa čak devet pogodaka Solin je pobijedio 5-4! Ta je luda pobjeda dovela Solin na drugo mjesto ljestvice. Zagreb je do dvadeset minuta prije kraja vodio 3-2, ali je tada unutar samo šest minuta domaćin postigao - tri pogotka!

Perković, Luetić i Ninčević su zabijali za 5-3, a deset minuta prije kraja Jurilj je svojim drugim golom na utakmici tek smanjio na konačnih 5-4.

Prvi Rudeš ima tri boda više od Solina i to zahvaljujući domaćoj pobjedi od 3-1 protiv Dugopolja. Sva su četiri gola postignuta u prvom dijelu, a strijelci su za drugoligaškog lidera bili Ćubel, Mesarić i Ivančić.

U utakmici Lučko - Novigrad nije bilo golova, dok je strijelac Miro Slavica odlučio utakmicu Šibenika i Sesveta u kojoj je domaćin slavio s 1-0.

Rezultati, 19. kolo: Lučko - Novigrad 0-0, Rudeš - Dugopolje 3-1 (Ćubel 20, Mesarić 34, Ivančić 42 / Mandić 21), Šibenik - Sesvete 1-0 (Slavica 58), Solin - Zagreb 5-4 (Mrković 6, Jelavić 45, Perković 70, Luetić 74, Ninčević 75 / Jurilj 37, 80, Tešija 54, Matijašević 60)

Petak: Hrvatski dragovoljac - Gorica 1-1 (Majstorović 32 / Pejić 67)

Nedjelja (11.12.): Dinamo II - Imotski (13:00)

Redoslijed: 1. Rudeš 36, 2. Solin 33, 3. Gorica 31, 4. Sesvete 30, 5. Novigrad 29, 6. Dugopolje 28, 7. Dinamo II 23 (-1), 8. Šibenik 23, 9. Zagreb 22, 10. Hrvatski dragovoljac 20, 11. Lučko 17, 12. Imotski 15 (-1)